SIK SORULAN SORULAR

SIK SORULAN SORULAR

Tüm dersler çevrimiçi olarak BOYSİS platformu üzerinden yürütülmektedir.

Rehber gözetimli dersler, öğrenenlerin dersleri önceden belirlenen başlangıç ve bitiş zamanlarında tamamlamalarını ve bu sırada dersin öğretim elemanıyla iletişim kurmalarını gerektirir. Öğrenenler, belirtilen tarihte derse başlayarak belirtilen sürede derslerde öngörülen öğrenme etkinliklerinin hepsini tamamladıklarında öğretim elemanının değerlendirmesi sonucu Ders Tamamlama Belgesi almaya hak kazanırlar. Bu belge elektronik olarak hak eden öğrenenlere gönderilir. Bireysel derslerde ise öğretim elemanı ile herhangi bir iletişim söz konusu değildir. Öğrenenlerin kendileri için özel hazırlanmış etkileşimli malzemelerle kendi kendilerine çalışarak dersleri diledikleri zamanda ve hızda tamamlamalarını öngörmektedir. Bu dersler için bir başlangıç ve bitiş tarihi bulunmamaktadır. Bireysel derslerde Ders Tamamlama Belgesi verilmemektedir.

Bozok akademi’da yer alan tüm derslere ise dilediğiniz zaman kayıt olabilir ve ders içeriklerine erişebilirsiniz.

Ders Tamamlama Belgesi almak için öncelikle Bozok akademi’ya kayıt olmanız gerekmektedir. Rehber gözetimli derslerde önceden belirlenmiş tarih aralıklarında sizden beklenen etkinlikleri gerçekleştirmeniz durumunda öğretim elemanının değerlendirmesi sonucu Ders Tamamlama Belgesi alabilirsiniz. Bu derslerde belirlenen tarih aralıkları dışında yaptığınız etkinlikler sonucunda belge almanız mümkün değildir. Bireysel derslerde Ders Tamamlama Belgesi verilmemektedir.

Ders Tamamlama Belgeleri katılımcılara elektronik olarak (pdf veya jpeg formatında) ulaştırılır. Basılı belge gönderimi yapılmamaktadır. Belgeniz derslerin yürütüldüğü sistem üzerinden tarafınıza gönderilecektir. Belgenizi bilgisayarınıza indirebilir ve çıktısını alarak basılı hale getirebilirsiniz.

Bozok akademi dersleri tamamen ücretsizdir ve internet bağlantısının bulunduğu yer herden herkes katılabilir.

Bozok akademi derslerine kayıt olmak için herhangi bir ön koşul bulunmamaktadır. Ancak derslere kayıt olmadan önce seçmek istediğiniz dersin kişisel yeterliliklerinizle uyuşup uyuşmadığına ve size uygun olup olmadığına bakmanızı tavsiye ediyoruz. Ders içeriklerine dair bilgiler dersler için ayrılan sayfalarda bulunabilir.

Derslere kayıt yapmak için Bozok akademi internet sitesinde yer alan kullanıcı girişi bölümüne tıklamanız ve hesap oluşturmanız gerekmektedir. Bununla ilgili destek videolarına aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz. https://yobutv.bozok.edu.tr/tr/video-grup/boysis/akademi-ogrenci

Kayıt yapmış olduğunuz eş-zamanlı derslerin haftalık canlı ders programlarına, dersin öğrenme yönetim sistemi (BOYSİS) üzerinde yer alan ders tanıtım bölümünden ulaşabilirsiniz. Dersin öğretim elemanı derslerin hangi gün ve saatlerde yapılacağı bilgileri burada sizinle paylaşmıştır.